ABDULLAH AĞA BEYDİLİ AŞİRETİ DAĞISTANLILAR OYMAK BEYİ

HACI ALİ AĞA 1.DELİKTAŞ DERBENT AĞASI

ÖMER AĞA ÖMER AĞA ÇİFTLİĞİ

MEHMET ABDULLAH AĞAOĞLU

BEKİR TECER

MEHMET AĞAOĞULLARI

1939 Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Kayapınar köyü’nün Ömerağa çifliğinde doğan Mehmet Ağaoğulları 1958 yılında Sivas Erkek Sanat Enstitüsünden ayrıldıktan sonra 1958-1959 ders yılında Sivas merkez köyü olan Hocabey köyünde vekil öğretmen olarak görev alır. Mehmet Ağaoğulları ikinci yıl 1960-1961 ders yılında Sivas’ın Koyulhisar ilçesine bağlı Eksi köyünde vekil öğretmenlik görevine başlar.
Buradan ayrıldıktan sonra ticari hayata atılır, çeşitli iş kollarında çalışmaları olmuştur. Halen ticari hayatına İstanbul’da devam etmektedir. 
Evli ve üç çocuk babası olan Ağaoğulları araştırma ve inceleme açısından ele aldığı Sivas’ı kendi değer yargıları içerisinde  Sivas’ı inceleyerek, araştırarak “tarih ve kültür yönüyle sivas ili” adlı eseri meydana getirmiştir.
Ayrıca Sivas ili evliyaları içerisinde “Şeyh Mehmet Dede” adlı eserini çıkarmıştır. Üçüncü eseri olan “Unutulmayan ustalardan fıkralar” dır.  Ve dördüncü kitabı olan Osmanlılar döneminde;  Sivas-Kangal arasında bulunan  “Deliktaş Derbentliği” eserine Osmanlı arşiv belgeleri ışığında uzun çalışmalar neticesinde bu tarihi “Derbent” teşkilatını ortaya çıkarmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

HAYRİYE AĞAOĞULLARI

HAYRİYE AĞAOĞULLARI ( Mehmet Ağaoğulları'nın Eşi )

NAZAN DÜZ VE EŞİ FUAT

NAZAN DÜZ İKTİSADİ VE İDARİ İLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNU EV HANIMI.

FUAT BAK.DEMİR TİCARET VE SANAYİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI.

MEHMET BUĞRA VE BERAT İSMİNDE İKİ ÇOÇUKLARI VARDIR.

ŞULE KORKMAZ VE EŞİ ŞENER

ŞULE KORKMAZ LİSE MEZUNU ÖZEL SEKTÖRDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

ŞENER KİMYEVİ MADDELER TİCARETİ YAPMAKTADIR.